Нижнетепловская школа

Нравится Рекомендую 0
<а href="http://la-strada.orR.ua" target-'blank">

Поради батькам учнів молодших класів щодо вивчення англійської мови вдома

1.     Повторюйте разом із дитиною вивчені на уроці слова та вирази у вигляді гри. Нехай дитина буде вашим учителем (якщо ви недостатньо володієте англійською або взагалі не володієте нею). Грайте у ті ігри, які були на уроці.

2.     Якщо у дитини труднощі у вимові, проконсультуйтесь у вчителя. Якщо дитина погано запам‘ятовує слова та правила, учитель підкаже вам прийоми запам‘ятовування інформації.

3.     Якщо є можливість, купуйте дитині книжки для позакласного читання. Вибір книжки вам підкаже педагог. При цьому контролюйте процес читання та розуміння прочитаного.

4.     Виготовляйте предметні малюнки та інші наочні посібники разом із дитиною, водночас запам‘ятовуючи нові слова.

5.     Розповідайте дитині, наскільки важливим є вивчення англійської мови людині

майже будь-якої професії.

6.     Якщо дитина не засвоїла навчальний матеріал через хворобу або через іншу

поважну причину, одразу зверніться до вчителя. Він розповість вам, як організувати

допомогу дитині вдома.

Гендерна характеристика класу:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72

•          кількістьхлопців;

•          кількість дівчат.

//. Вікові характеристики учнів класу (кількість учнів певного року народження).

III.       Стан здоров'я вихованців:

•          здорові;

•          мають тимчасові розлади здоров’я;мають хронічні соматичні хвороби;

•          мають психосоматичні захворювання;

•          мають інвалідність.

IV.       Види позанавчальної діяльності вихованців:

•          кількість дітей, які навчаються в музичних школах;

•          кількість дітей, що відвідують спортивні секції;

•          кількість дітей, що займаються в гуртках та клубах за інтересами;

•          кількість осіб, які не відвідують позашкільні заклади;

•          участь дітей у громадських дитячих об'єднаннях.

V.        Соціальна поведінка учнів класу:

•          число учнів, що скоїли різні правопорушення;

•          число учнів, що стоять на обліку в кримінальній міліції у справах дітей;

•          наявність учнів з різними видами адиктивної поведінки;

•          кількість учнів, які систематично порушують дисципліну, мають стійкі конфлікти з вчителями.

VI.       Інформація про соціальне середовище розвитку учнів:

кількість учнів з повних сімей;

•          число учнів з неповних сімей;

кількість учнів, яких виховують опікуни чи прийомні батьки;

•          число учнів, що проживають з алкозалежними батьками;

•          число учнів, які проживають з наркозалежними батьками ; числоучнів з матеріально забезпечених сімей; кількість учнів з малозабезпечених сімей;

число учнів з багатодітних родин.

Існуюча практика соціально-педагогічної діяльності загально-освітньої школи вказує на необхідність створення в ній окремого структурного підрозділу - соціальної психолого-педагогічної служби у складі соціального педагога, психолога, медичного працівника зак-ладу. Мета діяльності такої служби полягає в забезпеченні доступної та своєчасної кваліфікованої соціально-психологічної допомоги дітям, батькам та педагогічному колективу.

Працівники служби можуть надавати такі соціальні послуги:

педагогічні (консультування батьків та дітей; послуги з організації дозвілля; просвітницькі послуги для батьків щодо формування навичок батьківської компетентності; послуги в організації домашнього навчання дітей-інвалідів; соціальний патронаж проблемних сімей; посередництво між учнями та батьками, учнями та педагогами тощо);

психологічні (консультації з психологічних проблем; психотера-певтичні послуги; послуги з психодіагностики та психокорекції; соціально-психологічні тренінги; послуги з профорієнтації тощо);

соціально-медичні послуги (інформування учнів щодо дотриман-ня гігієнічних правил, організації раціонального харчування, поперед-ження хвороб, які передаються статевим шляхом, шляхів передачі ВІЛ, наслідків вживання наркотичних речовин, алкоголю; сприяння в необхідному лікуванні дітей, які цього потребують тощо);

юридичні послуги (допомога в оформленні відповідних докумен-тів для визначення соціального статусу дітей, позбавлених батьківсь-кого піклування; послуги щодо отримання відповідних пільг для різних категорій дітей; представлення інтересів дітей у правоохоронних органах, послуги з правової просвіти неповнолітніх тощо).

Враховуючи специфічний характер соціально-педагогічної діяль-ності, режим роботи соціального педагога є варіативним і гнучким. Графік роботи соціального педагога затверджується керівником загальноосвітнього навчального закладу.

В інструктивно-методичних листах, які регламентують діяльність соціального педагога, наводиться такий орієнтовний перелік докумен-тації:

•          тексти нормативних документів щодо соціально-педагогічної роботи, законів та підзаконних актів щодо захисту прав дітей;

•          посадова інструкція;

•          перспективні плани роботи на півріччя;

•          графік консультацій;

•          програми по окремих напрямках соціально-педагогічної роботи, які реалізує спеціаліст у школі ;

•          документація по роботі з дітьми, які скоїли правопорушення;

•          документація щодо питань опіки та піклування учнів школи;

•          журнал реєстрації звернень учнів, батьків, педагогів із зазна-ченими видами наданоїїм допомоги;

•          соціальні паспорти кожного класу;

•          результати соціального інспектування неблагополучних сімей;

•          звіти про роботу з проблемними сім’ями учнів;

•          методичні матеріали для різних напрямів соціально-педагогічної роботи;

•          інформація про діяльність різних соціальних служб та позашкіль-них установ, які діють у мікрорайоні.